Bizi Arayın +90 364 225 56 11

Viking Kagit ve Selüloz A.S., sektöründe yabanci  bir denetim firmasindan ISO 9001 Kalite Güvence Sistem Belgesi alan ilk özel sektör kurulusudur.

1997 yilinda BVQI ‘dan alinan ISO 9001:1994 Kalite Güvence Sistem Belgesi, 2003 yilinda güncellenerek, süreç bazli ve temelinde “Sürekli gelisme ve ölçümlemeye dayali kararlar alma” olan ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistem Belgesi'ne dönüstürülmüstür. 2009 yilinda ise ISO 9001’in son versiyonu olan ISO 9001:2008 KYSB'si alinmistir.

Kalitenin sürekliliginin saglanmasi amaciyla siparisin alinma safhasindan, ürünün müsteri tarafindan kullanim asamasina kadar süren ürün gerçeklestirme sürecinin her adimi, tanimlanmis prosedür ve talimatlara göre takip edilir ve kayit altina alinir.

Viking Kagit ve Selüloz A.S.' de Kalite Yönetim Sistemi'nin etkinligi yilda en az bir kere denetlenir ve üst yönetime raporlanir.

Müsterilerden alinan bilgiler Viking Kagit için çok önemlidir. Sikayetlerin çözümünde tüm ilgili birimler aktif olarak görev alir. Müsteri memnuniyeti periyodik olarak ölçümlenerek, zayif bulunan konularda ilgili birimler düzeltici faaliyetlerde bulunur.

Viking Kagit ve Selüloz A.S. tedarikçileri ile de yakin iliski içindedir. Tedarikçisini bir is ortagi olarak kabul ederek, bir kalite sorunu söz konusu oldugunda ortak çalisma yaparak sorunun temelden çözümünü hedef alir.

Süreçlerinin her noktasinda kalite sürekliligini saglamayi hedef alan Viking Kagit ve Selüloz A.S.’de çevre bilinci de köklü bir sekilde yerlesmistir. Fiziksel, kimyasal ve biyolojik aritma ünitelerinden olusan aritma tesisinden çikan aritilmis su, yasal limitlerin altinda desarj edilmektedir. Sirket laboratuari düzenli olarak her gün aritma tesisi çalisma performansini ölçümler. Viking Kagit, uyguladigi “atik yönetimi” prensibiyle isletmede olusan atiklarin yasalara uygun sekilde geri kazanimi veya bertarafi için tüm tedbirleri almistir.

Viking Kagit A.S. 2010 yilinda BM TRADA Certification Türkiye tarafindan denetlenerek, FSC CoC Sertifikasi almaya hak kazanmistir.

CoC – Orman Koruma ve Gözetim Zinciri, orman kaynakli hammaddenin, iyi yönetilmis ormanlardan tüketiciye ulasana kadar geçen; isleme, dönüstürme, imalat ve dagitim gibi tüm safhalari içine alan bir yönetim sistemidir.

FSC CoC Sertifikasi almak için basvurulmustur. Bu sertifika ile;

Dünya ormanlarinin sürdürülebilirliginin saglanmasina katkida bulunuyoruz.

Dünyadaki dogal yasamin sürdürülebilirliginin saglanmasina katkida bulunuyoruz.

Kullandigimiz orman kaynakli girdilerin kaynaklarinin yasal oldugunu biliyor ve bunun gururunu yasiyoruz.

Çevreye duyarli müsterilerimizin FSC sertifikali ürün taleplerini karsilayabiliyoruz.

Müsteri memnuniyetini artirmak ve tercih edilen bir üretici olmak için ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Standartlari'na bagli kalarak süreçlerimizi, ürün ve hizmet kalitemizi sürekli gelistirmek, bütün faaliyetlerimizde çevreyi korumak izleyecegimiz en temel yoldur.

 

www.viking.com.tr